Informačné centrum Informačné centrum

Náš kraj poskytuje viaceré možnosti pre rybolov a je aj známou hubárskou lokalitou. Dobrým tipom na turistiku je vrchol kopca Kozia Brada (471,6). Výborné podmienky pre rekreáciu a vodné športy ponúkajú rekreačné strediská neďalekej vodnej nádrže Domaša. V blízkosti sa nachádza obec Tokajík, pamätné miesto vojnovej tragédie z roku 1944, kde je postavený cintorín a pamätník obetiam II. svetovej vojny. V dedinke Tisinec sa nachádza židovský cintorín so zaujímavými náhrobnými kameňmi.  V okresnom meste sa nachádza letné kúpalisko, krytá plaváreň, jazdecký areál, športová hala, tenisové dvorce a ZOO Park.

Vodná nádrž Domaša

Zelená perla východného Slovenska  – vodná nádrž Veľká Domaša, postavená na rieke Ondava, je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny. Teplé klimatické pomery vytvárajú priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov vo viacerých rekreačných strediskách.

K príťažlivosti Domaše nemalou mierou prispieva okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej sa darí 23 druhom rýb, najmä kaprovi, šťuke, zubáčovi, sumcovi, jalcovi a iným.

Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Valkov-Tíšava, Dobrá, Poľany, Holčíkovce a Nová Keľča. Každé stredisko ponúka buď možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch, alebo stanovanie v kempingoch. Nájsť tu možno upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriska, reštaurácie a občerstvenia. 

Pre turistov a návštevníkov našej obce a jeho okolia je k dispozícii nasledujúce pohostinské zariadenie:

Pizza Basil
Krušinec 68, 091 01 Stropkov
Tel: 0903 181 837